مقالات

تفاوت بین تری سدیم سیترات و سیترات سدیم چیست؟

تفاوت بین تری سدیم سیترات و سیترات سدیم

شرکت آپادانا تجارت آرشام فروش سیترات سدیم در تهران را بر عهده دارد و شما مشتریان گرامی جهت استعلام از قیمت تری سدیم سیترات و یا خرید تری سدیم سیترات می توانید با کارشناسان مجموعه ما در ارتباط باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02147155000 در ارتباط باشید.

تفاوت بین تری سدیم سیترات و سیترات سدیم

از نظر محصول واقعاً تفاوتی بین این دو وجود ندارد، بلکه فقط نحوه اشاره به آن است.

تری سدیم سیترات اغلب به دلیل سادگی سیترات سدیم نامیده می شود زیرا سیترات سدیم در واقع نمک تری سدیم اسید سیتریک است.

با این حال سیترات سدیم به طور بالقوه می تواند به هر یک از سه نمک سدیم اسید سیتریک، مونو سدیم سیترات، دی سدیم سیترات و تری سدیم سیترات اشاره داشته باشد.

کاربردهای کلی تری سدیم سیترات

سیترات سدیم عمدتاً به عنوان یک افزودنی غذایی، معمولاً برای طعم دادن یا به عنوان نگهدارنده استفاده می‌شود.

سیترات سدیم به عنوان یک عامل طعم دهنده در انواع خاصی از سودا استفاده می شود.

این ماده در نوشیدنی‌های آماده و مخلوط نوشیدنی استفاده می‌شود و به طعم ترش کمک می‌کند.

در مخلوط ژلاتین، بستنی، ماست، مربا، شیرینی، پودر شیر، پنیرهای فرآوری شده، نوشیدنی‌های گازدار و شراب و غیره یافت می‌شود.

سیترات سدیم می تواند به عنوان یک تثبیت کننده امولسیون کننده هنگام تهیه پنیر استفاده شود. با جلوگیری از جدا شدن چربی ها، پنیر را بدون چرب شدن ذوب می کند.

شما می توانید جهت استعلام قیمت تری سدیم سیترات با ما در ارتباط باشید.

 

تفاوت بین تری سدیم سیترات و سیترات سدیم

 

 

بیشتر بدانید: کاربرد تری سدیم سیترات در نوشابه های انرژی زا

 

کاربرد در دامپزشکی

سیترات سدیم در دامپزشکی تری سدیم سیترات دارای خواص بافری و ضد باکتریایی است که می تواند pH شیر را حفظ کند. این ماده همچنین می تواند برای بهبود کیفیت شیر ​​از نظر تعداد سلول های سوماتیک مفید باشد. از دیگر اثرات سیترات سدیم می توان به درمان ورم پستان در گاوها اشاره کرد.

 

کاربرد تری سدیم سیترات در صنعت پزشکی

در سال 1914، دکتر بلژیکی آلبرت هوستین و پزشک و محقق آرژانتینی، لوئیس آگوت، با موفقیت از سیترات سدیم به عنوان یک ضد انعقاد در انتقال خون استفاده کردند و ریچارد لویسون غلظت صحیح آن را در سال 1915 تعیین کرد.

امروزه همچنان این ماده در لوله های جمع آوری خون استفاده می شود.

حفظ خون در بانک های خون یون سیترات با تشکیل کمپلکس های سیترات کلسیم، یون های کلسیم در خون را کلات می کند و مکانیسم لخته شدن خون را مختل می کند.

اخیراً تری سدیم سیترات نیز به عنوان یک عامل قفل کننده در خطوط واسکات و همودیالیز به جای هپارین به دلیل خطر کمتر ضد انعقاد سیستمیک استفاده شده است.

در سال 2003، اوپیک و همکاران نشان دادند که استفاده از سیترات سدیم (0.5 گرم بر کیلوگرم وزن بدن) باعث بهبود عملکرد دویدن شد.

جهت فروش سیترات سدیم و استعلام قیمت سیترات سدیم چینی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

همچنین بخوانید: تری سدیم سیترات در پنیر پیتزا

 

کاربرد در عفونت دستگاه ادراری

تری سدیم سیترات نیز معمولاً در پزشکی به عنوان یک ماده دارویی، معمولاً برای افراد مبتلا به عفونت های دستگاه ادراری استفاده می شود. همچنین به عنوان یک ضد انعقاد نقش دارد، به این معنی که از لخته شدن خون جلوگیری می کند.

سیترات سدیم برای تسکین ناراحتی در عفونت‌های مجاری ادراری، مانند سیستیت، برای کاهش اسیدوز مشاهده شده در اسیدوز توبولار کلیوی دیستال استفاده می‌شود و همچنین می‌تواند به عنوان یک ملین اسمزی استفاده شود.

تری سدیم سیترات به عنوان یک آنتی اسید، به ویژه قبل از بیهوشی، برای عمل سزارین استفاده می شود تا خطرات مربوط به آسپیراسیون محتویات معده را کاهش دهد.

تری سدیم سیترات به دلیل داشتن اثر ضد انعقاد در آزمایشگاه های تحلیلی که در آنها آزمایش خون انجام می‌شود استفاده می شود. این ماده مانع از جمع شدن سلول های خونی می شود.

از تری سدیم سیترات به عنوان جزئی از محلول ها برای پر کردن کاتترهای همودیالیز استفاده می شود.

غلظت هپارین را کاهش می دهد که به نوبه خود خطرات مرتبط با اختلالات انعقادی را در بیماران مبتلا به بیماری کلیوی یا لخته شدن خون کاهش می‌دهد.

این کار با عوارض جانبی در طول درمان دیالیز و پس از آن مقابله می کند. این اثر در هنگام ذخیره خون یا در هنگام انتقال خون نیز بسیار مفید است.

 

تفاوت بین سیترات سدیم و تری سدیم سیترات

 

 

تری سدیم سیترات در لوازم آرایشی

تری سدیم سیترات همچنین در لوازم آرایشی مانند ژل های دوش، شامپو یا کرم های پوست یافت می شود، زیرا سطح اسیدی مناسبی به آنها می دهد و به عنوان نگهدارنده استفاده می شود.

کاربرد صنعتی تری سدیم سیترات

یکی دیگر از کاربردهای تری سدیم سیترات، حذف رسوب از دیگ‌ها، تمیز کردن رادیاتور ماشین و ورق فلزی است. همچنین در تولید محصولات پاک کننده استفاده می شود، زیرا آب را نرم می کند و به مواد شوینده اجازه می دهد موثرتر عمل کنند.

تری سدیم سیترات به عنوان نگه دارنده

یکی دیگر از کاربردهای تری سدیم سیترات در صنایع غذایی به عنوان نگهدارنده است. از چربی های موجود در محصول در برابر اکسیداسیون و ترشیدگی محافظت می کند. تری سدیم سیترات همچنین از تغییر رنگ در غذاها جلوگیری می کند.

برای استعلام قیمت تری سدیم سیترات در تهران با نازلترین قیمت و بالاترین کیفیت با ما  شماره 02147155000 در ارتباط باشید.

 

  1. tabatabayee گفت:

    rdlj jvd sndl sdjvhj

  2. tabatabayee گفت:

    ovdn , tv,a jvd sndl sdjvhj

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *